lr

Yansımalı sensörlerde algılama, reflektörlü ya da karşılıklı sensörlere göre daha zordur.

Algılanacak cisimde renk değişimi olabilir, cisim parlak olabilir, cisim yüzeyi açılı olabilir veya ortam kirli olabilir.

Koyu renkli hedeflerden yansıyan ışık oldukça zayıftır, parlak cisimlerden yansıyan ışık ise oldukça güçlüdür. Açılı veya düz olmayan cisimlerden yansıyan ışık ise düzensiz yansımaya sebep olur.

Bir sensörün alıcı kısmına yeterli miktarda ışık ulaşmaması, oldukça fazla yoğunlukta ışık ulaşması ya da farklı yönlerden yansıyan ışıkların ulaşması gibi etkenler, algılamada kararsızlığa neden olur. ENTEK OTOMASYON, farklı sektörlerdeki üretim endüstrilerinin ihtiyacını karşılayan güvenilir, yenilikçi ürünlerin geliştirmesini ve üretimini yapan KEYENCE firmasının Türkiye temsilcisidir.

KEYENCE LR-ZB serisi CMOS lazer sensör, proseslerde kararlı bir şekilde algılamanın sağlanması için geliştirildi. Sınıfının en iyi algılama kabiliyetini, kullanıcılarına sunmaktadır.

lazersensor              lazersensorlr

Dijital ekran ve otomatik SET butonu ile kolaylıkla ayarlanır.

lazersensorlrt

IP69 koruma sınıfındadır ve paslanmaz çelik gövde yapısı uzun ömürlü kullanım sağlar.
Ayrıca Gıda ve Medikal sektörde kullanım için Ecolab ve Diversey onaylarına sahiptir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>